Energiavonalak, energiapontok
Az emberiség fennállása óta ismeretes az energiavonalak gyógyító hatása. Az újszülöttek először az ujjukat veszik szájukba. Ezzel az elalvást, és az emésztést segítik. Tehát az öngyógyítás első mozzanata már velünk született. De a szülő kiveszi a gyerek szájából a kezét, és egy darab gumit adnak helyette. Nem csak az újszülöttek rendelkeznek a velünk született öngyógyítással.
A felnőttek nagy része is, ha nagyon elgondolkodnak, bekapják az ujjukat. Sokan észre sem veszik, mikor a kezüket ösztönösen a homlokukra teszik, vagy a nyakukat masszírozzák. Vagy ha gondba vannak, megvakarják a fejük búbját. A régi bábák is alkalmazták a szülés közben az energiapontok masszírozását. Így oszlatták el a félelmet, és csökkentették a fájdalmakat is.
Fontos még az is, hogy a testtartásod állandóan ellenőrizd. A blokádok, elzáródások elsősorban az egészségtelen életstílus eredményei. Az ülő, és a hajlott testtartás természetellenes, és ez is hozzájárul a blokádok kialakulásához. Csak akkor tud az energia szabadon áramolni, ha egyenesen járunk, és állunk. Mindenhol, ahol az energia megakad, segíthetünk az áramoltatással azt ingerelni a továbbhaladásra. Ennek az energiavonal kezelésnek a lényege nem elsősorban a panaszok megszüntetése, hanem a megelőzés.
Ha egy szervezet öngyógyító ereje akadálymentesen működik, akkor szinte sohasem lesz beteg. Mindenki segítheti az áramoltatással szervezete egészségének megtartásában, és hogy az meg maradjon idősebb korában is
Hírek
Egy nemrégiben nyilvánosságra hozott felmérés szomorú és megdöbbentő eredménye szerint: az emberek többsége életének kilencven (90) százalékát négy fal között éli le- otthon, bevásárlóközpontokban, iskolában, s a munkahelyén. A napfény, vagy a napfény típusú bőrközeli fényforrás hiánya nemcsak stresszt okoz, de hosszú távon az állandó bezártság egészségügyi problémákhoz vezethet.
Szervezetünk érzékenyen reagál a fényre és a sötétségre. A nyári hónapokban a napsütéses órák száma háromszor annyi, mint télen. Sötétben pedig a test egy melatonin nevű hormont termel, mely levertséget, álmosságot okozhat. Télen, napfény hiányában növekszik a melatonin termelés, így egész nap fáradtnak, álmosnak érezhetjük magunkat.
Éppen ezért napjainkban számtalan betegség kezelésére alkalmazzák a fényterápiát. A korábbi módszerekkel szemben veszélytelen, és várandósság idején, illetve gyermekkorban is alkalmazható.