MENÜ


Energia a kézben

1. Méregtelenítő mudra

Kiegészítője a 3 - 5 napos kúrának. Ez alatt az idő alatt pihenjünk sokat, a mozgás (jóga, gyaloglás) mellett.

Együnk reggelire: könnyen emészthető kenyeret, csalánteával.  ebédre + vacsorára: rizst, vagy burgonyát, párolt leveles zöldséggel.

Étkezések között igyunk vizet, vagy teát, és a méregtelenítést segítendő, végezzünk pakolást.

A burgonyapakolás kihúzza a testből a mérgeket. Tehetjük a májra, vesére, fájó testrész-re. Héjában főzzük meg a burgonyát, villával törjük össze, tegyük gyapjúkendőbe, és te-gyük a testrészünkre. Kössük át a pakolást egy meleg kendővel. 30 percig hagyjuk hatni.

Leghatásosabb, ha ekkor lepihenünk és alkalmazzuk a méregtelenítő mudrát, a pozitív megerősítésekkel.

Gyakorlat ideje: naponta 3x 10 perc.

Pozitív megerősítés: „Testemet elhagyják a méreganyagok. Ezek a káros anyagok folyamatosan ürülnek szervezetemből. A testem egészséges működéséhez szükséges energiákkal, anyagokkal töltődöm fel."

2. Stressz-elleni mudra avagy Idő mudra

Ha „egyáltalán nincs” időnk valamire, akkor eljött az ideje ennek a mudrának. A gyakorlat után, minden „megy, mint a karikacsapás”. A gyakorlatra 5 – 7 perc elég is általában.

A mudra gyakorlása közben lélegezzünk mélyeket lassan, ritmusosan. A be-, és kilégzés közötti szüneteket nyújtsuk meg.

 

A pajzsmirigy működését szabályozza.

  • Ha túlműködik, nyugtalanok, stresszesek, izgatottak, türelmetlenek vagyunk.
  • Alulműködés esetén viszont, kedvetlenek vagyunk, gátolva, fékezve érezzük magunkat, nincs meg a belső hajtóerőnk.

Hosszan tartó stressz esetén tegyük fel az alábbi kérdéseket és gondoljuk át, mit kellene megváltoztatnunk:

  • Mindent egyszerre akarok?
  • Tökéletességre törekszem?
  • Nem tudok nemet mondani?
  • Nem tudok segítséget elfogadni?
  • Hagyom, hogy mások kihasználjanak, vagy manipuláljanak?
  • Azért van a stresszre szükségem, hogy ne kelljen az életemen elgondolkodnom?

Válaszoljunk őszintén!

A gyakorlat alatt: Képzeljük el, hogy mi mindent tennénk, ha lenne rá időnk. Aprólékosan, élénken, ki is színezhetjük az elképzelt estéinket, hétvégéinket.

Pozitív megerősítés: Az idő, az én legértékesebb javam – bölcsen bánok vele és tudom, hogy minden szépség a lelkemet táplálja.

3. Lazító mudra   avagy   Feszültségek elleni mudra

Előkészítés: dörzsöljük össze a kézhátakat és rázogassuk meg a kezeket.

Kulcsoljuk össze a két kezünket, és „érezzük” az ujjhegyeket a kézháton. A bal mutatóujj a jobb hüvelyk- és mutatóujj közötti hajlatban fekszik. A két hüvelykujj nem érhet össze.

Ha ülve végezzük a gyakorlatot, akkor a tenyerek felfelé nézzenek, és lazán pihenjenek a combon.

Ha fekve végezzük, tegyük a kezeinket, lefelé néző tenyérrel a hasunkra. A combunk alá helyezzünk egy összecsavart törölközőt, ez segít ellazulni és az energia áramlását is segíti.

Hatása: 10 – 20 perc alatt ellazulhatunk, munka után könnyebben „kikapcsolhatunk”. Segít, hogy jobban aludjunk, hogy összeszedjük magunkat egy fontos tárgyalás, fellépés, beszélgetés előtt.

Még néhány ötlet a lazításhoz:

Forró zuhannyal, levendulás, narancsos lazító-fürdővel kényeztessük magunkat. Talpunk alá tegyünk egy teniszlabdát és előre – hátra görgessük. Olyan kevés húst együnk, amennyire csak lehet. Gondolatainkat vezényeljük az alábbi képhez.

Légzés: Lélegezzünk mélyeket, lassan, ritmusosan. Hosszabbítsuk meg kissé a be- és kilégzés közötti szüneteket. Érezzük a légzést!

Vizualizáció: Képzeljük el, hogy egy régi római fürdőben vagyunk. A víz, mely csodásan ellazít, és amelytől elkalandozik a lelkünk, egy forró forrásból fakad, és pompás illatot áraszt. Engedjük, hogy mindenfélével kényeztessenek. finom ételekkel, italokkal, talán egy masszázzsal vagy akármi mással, amitől abszolút jól érezzük magunkat. Bármi is tesz jót nekünk, vagy okoz örömet, azt részletesen képzeljük el.

Megerősítés: Úgy érzem magam, mint a hal a vízben, hajlékony, oldott vagyok, csupa-csupa jó érzéssel.

4. Ég mudra   avagy   Fül- és hallási mudra

Mindkét kézzel végezzük: Hajlítsuk be a középső ujjat úgy, hogy megérintse a hüvelykujj párnáját, és hüvelykujjával finoman nyomja le középső ujját. A többi ujj maradjon nyújtva.

Gyakorlat ideje: szükség szerint, vagy kúraként naponta 3 x 15 percig.

Hatása: Egy speciális gyakorlat fül- és hallási problémákra. Gyorsan meggyógyítja a fülfájást, hosszabb távon pedig szinte minden fülbetegséget.

A hallási problémák alapja mindig az, hogy valamit már nem akarunk, vagy nem vagyunk képesek meghallani. Ez áldás és csapás is lehet.

A középső ujj az éghez tartozik. Itt van a magasabb dimenziókba vezető kapu – a mennyország kapuja. Régi mítoszok szerint, ha valaki oda akar jutni, annak alaposan meg kell tisztulnia. Ehhez nagyon jó, ha befelé fordulunk, és jóváteszünk minden régi tévedést.

Vizualizáció: Hallgasson tudatosan lágy, felemelő, ellazító zenét, és hagyja, hogy gondolatokat és képeket hívjon elő a tudatalattija. A kellemetlen képeket és gondolatokat engedje el, a kellemeseket színezgesse kedve szerint.

Megerősítés: Az égi hangban felismerem az univerzum jóságát.

5. Életmentő   avagy   Elsősegély (szív)roham esetén

Mindkét kézzel végezzük: A mutatóujjat behajlítjuk, hegye a hüvelyujj párnájára ér. Eközben a középső és gyűrűsujj hegyét összeérintjük a hüvelykujjéval. A kisujjat kinyújtjuk.

Gyakorlat ideje: Szükség szerint, amíg a hatás beindul, vagy kúraként naponta 3 x 15 percig.

Hatása: Vészhelyzetben még gyorsabban hat, mint a nyelv alá helyezett elsősegély-tabletta. Ezt a mudrát használhatjuk a szív általános gyógyítására és erősítésére.

A szívbetegségek mindig arra utalnak, hogy életünket újra kell gondolnunk, át kell alakítanunk. Töltsön el sok időt a következő képpel – még akkor is, ha nem ér rá. Hallgasson közben olyan zenét, melytől könnyűnek érzi magát.

Vizualizáció: Képzeljen el a szívében egy vörös rózsabimbót. Amikor kilégzik, mindig megnyílik egy szirom, egészen addig, amíg az egész virág kinyílik. A szirmok végül egy rozettát képeznek, amely minden lélegzettel egyre nagyobb, egészen addig, amíg a rózsa akkora lesz, mint a mellkasa. Lehet, hogy még a súlyát is érzi. Ahogyan légzés közben emelkedik és süllyed a mellkasa, úgy mozog a virág is. Lehet, hogy még a rózsa illatát is érzi.

 

Megerősítés: Van elég időm, hogy meglássam a szépet, és élvezzem a nyugalmat.

 

6. Ököl mudra   avagy   Emésztés mudra

Mindkét kézzel végezzük: Ujjainkat hajlítsuk be, a hüvelykujjat tegyük a gyűrűsujjunkra.

Hatása: Aktiválja a máj, és a gyomor energiáját, serkenti az emésztést, segít a székrekedésben.

A májgyengeség, emésztési problémák, székrekedés, feszültségek, szívpanaszok oka az elnyomott agresszió. A legtöbb agresszió oka, hogy nem tud az illető nemet mondani, nem tudja lehatárolni magát, engedi sarokba szorítani magát, stb. ha az agresszió jelentkezik, akkor minél hamarabb ki kell engedni: lehet párnát püfölni, kocogni, ugrálni, nagytakarítást végezni. Ezután ki kell kutatni a valódi okot, és ki kell fejleszteni egy stratégiát az ok feloldására. Beszéljük meg nyugodtan, akár tisztázódhat is a feszültséget okozó.

Vizualizáció: Képzeljen el olyan jelenetet, ahol félénken, vagy agresszíven viselkedik. Alakítsa a jelenetet úgy ahogyan szeretné. Így gyakorolhatja például, a „nemet” mondást, vagy azt, hogy nem futamodik meg felettese, házastársa, vagy a szülei támadása elől. A nemet mondás önmagában még nem old meg mindent, ezért keressen okos megoldásokat. Akár egy hétvégét tervez meg, akár munkája átszervezését, eközben edzheti fantáziáját – és élete hamarosan színesebb és gazdagabb lesz.

Megerősítés: Minden helyzetben nyugodt és oldott vagyok.

Kérdéseddel elérhetsz:

06-30/561-1383 vagy: mari.bugya@lajt.hu

 

Még több mudra

 

 


Hírek

  • Társ oldalak

  • A forrás

     

     

    Ez a honlap ezzel a kíváló szerkesztővel készült!

  • A fény

    Egy nemrégiben nyilvánosságra hozott felmérés szomorú és megdöbbentő eredménye szerint: az emberek többsége életének kilencven (90) százalékát négy fal között éli le- otthon, bevásárlóközpontokban, iskolában, s a munkahelyén. A napfény, vagy a  napfény típusú bőrközeli fényforrás hiánya nemcsak stresszt okoz, de hosszú távon az állandó bezártság egészségügyi problémákhoz vezethet.

    Szervezetünk érzékenyen reagál a fényre és a sötétségre. A nyári hónapokban a napsütéses órák száma háromszor annyi, mint télen. Sötétben pedig a test egy melatonin nevű hormont termel, mely levertséget, álmosságot okozhat. Télen, napfény hiányában növekszik a melatonin termelés, így egész nap fáradtnak, álmosnak érezhetjük magunkat.

    Éppen ezért napjainkban számtalan betegség kezelésére alkalmazzák a fényterápiát. A korábbi módszerekkel szemben veszélytelen, és várandósság idején, illetve gyermekkorban is alkalmazható.

Asztali nézet